Az ENSZ-főtitkár szerint deeszkalációra és párbeszédre van szükség
António Guterres ENSZ-főtitkár szerint az amerikai–izraeli támadások, majd az iráni megtorló csapások hatalmas szenvedést okoztak, és válságos helyzetbe sodorták a térséget. „És mint mindig, a legsebezhetőbbek szenvednek először és a legjobban” – mondta Guterres, hozzátéve, hogy a deeszkaláció és a párbeszéd az egyetlen kiút.
Guterres Isztambulban járt, ahol az ENSZ személyzetének nevében átvette az ország békedíját.
(AP)
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom