Még egy hajót küldhetnek a britek a Földközi-tengerre

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Az Egyesült Királyság arra készül, hogy egy második hadihajót is a Földközi-tengerre küldjön. Korábban úgy volt, hogy az HMS Dragon romboló készül a küldetésre, most azonban a Védelmi Minisztérium bejelentette, hogy az RFA Lyme Bayt is előkészítették, hogy feladatokat lásson el a régió keleti részén.

A minisztérium szóvivője azt mondta, hogy óvatos tervezés részeként készítik elő a hajót, elővigyázatosságból arra az esetre, ha szükség lenne rá a Földközi-tengeren végzendő feladatokhoz.

Az RFA Lyme Bay olyan hajó, ami repülési platformként is funkcionálhat, továbbá orvosi létesítményekkel rendelkezik.

(Sky News)

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!