Katasztrofális következményekre figyelmeztetett a legnagyobb olajexportőr

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

A szaúd-arábiai Aramco, a világ legnagyobb olajexportőre „katasztrofális következményekre” figyelmeztetett a világ olajpiacain, ha az Irán elleni háborúban továbbra is korlátozva marad a Hormuzi-szoroshoz való hozzáférés.

Az Aramco vezérigazgatója, Amin Nasszer kedden azt mondta, hogy a fennakadások nemcsak a hajózási és biztosítási szektort borítják fel, hanem a légi közlekedést, a mezőgazdaságot, az autóipart és más iparágakat is veszélyeztethetnek.

„Katasztrofális következményekkel járna a világ olajpiacain, minél tovább tart a fennakadás, annál drasztikusabbak a következmények a globális gazdaságra nézve” – mondta, hozzátéve, hogy a globális olajkészletek az elmúlt öt évben most állnak a legalacsonyabb szinten.

(CNN)

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!