A WHO arra figyelmeztetett, hogy veszélyes az olajfinomítók tüze után keletkező fekete eső

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) arra figyelmeztetett, hogy az olajlétesítmények elleni támadások után Iránban hulló fekete eső légzőszervi problémákat okozhat. A szervezet több jelentést is kapott olajtartalmú esőről a héten. Teheránban hétfőn fekete füst lepte el a várost, miután egy olajfinomítót támadás ért.

„A fekete eső és az ezzel együtt hulló savas eső veszélyt jelent a lakosságra, főként a légzőrendszerre” – mondta Christian Lindmeier, a WHO szóvivője egy genfi sajtótájékoztatón, hozzátéve, hogy egyetért az iráni kormánnyal, ami azt tanácsolta: a civilek maradjanak beltéren, és ne menjenek ki a szabadba.

(Times of Israel)

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!