A WHO arra figyelmeztetett, hogy veszélyes az olajfinomítók tüze után keletkező fekete eső
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) arra figyelmeztetett, hogy az olajlétesítmények elleni támadások után Iránban hulló fekete eső légzőszervi problémákat okozhat. A szervezet több jelentést is kapott olajtartalmú esőről a héten. Teheránban hétfőn fekete füst lepte el a várost, miután egy olajfinomítót támadás ért.
„A fekete eső és az ezzel együtt hulló savas eső veszélyt jelent a lakosságra, főként a légzőrendszerre” – mondta Christian Lindmeier, a WHO szóvivője egy genfi sajtótájékoztatón, hozzátéve, hogy egyetért az iráni kormánnyal, ami azt tanácsolta: a civilek maradjanak beltéren, és ne menjenek ki a szabadba.
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom