Szijjártó: Igyekszünk minden olyan magyart hazahozni, aki ott rekedt a Közel-Keleten, és szeretne hazajönni

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Szijjártó Péter szerint a közel-keleti válság továbbra sem a megoldás irányába halad, az iráni támadások továbbra is rendkívül aktívak és intenzívek a környező arab országokkal szemben, ezért a magyar külügyminisztérium folytatja a mentesítő járatok üzemeltetését. A miniszter bejelentette, hogy igyekeznek minden olyan magyart hazahozni, aki a Közel-Keleten rekedt, és szeretne hazajönni.

Szijjártó egy hétfő reggel közzétett Facebook-videóban azt mondta, vasárnap volt egy mentesítő járat Rijádból, amivel a Szaúd-Arábiában, Bahreinben és Kuvaitban rekedt magyarok egy része érkezett haza. Hétfőn további két járat fog indulni, mindkettő Omán fővárosából, Maszkatból hozza el az ott rekedt magyarokat. „Összesen 180 magyart hozunk haza a közel-keleti válság miatt, 157 olyan utast, akik most már huzamosabb ideje ott rekedtek Dubajban, azonban egyrészt a repülőgépek telítettsége, másrészt a korlátozott repülési lehetőség miatt nem tudnak onnan hazautazni. Autóbuszokkal átszállítjuk, átszállítottuk őket Omán fővárosába, ahonnan hétfőn, a 23 Ománban várakozóval együtt, hazatérnek” – írta posztjában a külügyminiszter.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!