Az izraeli külügyminiszter szerint a Hezbollah több rakétát lőtt rájuk, mint Irán

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Gideon Szár izraeli külügyminiszter Jeanine Hennis-Plasschaerttel, az ENSZ libanoni különleges koordinátorával egyeztetett. Sa'ar azt mondta, hogy Izrael csak úgy tudja megakadályozni, hogy a Hezbollah behatoljon az országba, ha csapatokat telepítenek Libanonba. Ez az izraeli civilek elleni rakétatüzek megakadályozása miatt is szükséges.

A külügyminiszter szerint az elmúlt héten a Hezbollah több rakétát lőtt ki Izraelre, mint Irán.

„A Hezbollah támadást indított ellenünk, és a nemzetközi közösségben nincs más szereplő, aki rajtunk kívül azon dolgozna, hogy megállítsa ezt” – mondta Sa’ar hivatala szerint. A külügyminiszter szerint az UNIFIL békefenntartó erői akadályt jelentenek az izraeli hadsereg Hezbollah elleni műveleteiben.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!