Jordániában lévő amerikai bázishoz küldtek ukrán drónszakértőket
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök egy hosszú posztot írt arról, hogy több ország kért már segítséget Ukrajnától a drónok elleni harchoz. Akkor nem nevezte meg az országokat, de azt jelezte, hogy a közel-keleti térség államaiból is érkezett megkeresés. Most már azt is nyilvánosságra hozta, hogy az amerikai hadsereg egyik Jordániában lévő támaszpontjához küldtek ukrán drónszakértőket.
Zelenszkij azt mondta a New York Timesnak, hogy csütörtökön érkezett hozzájuk kérés, és pénteken már el is indult egy ukrán egység a Muvafakk Szalti légi bázishoz. Műholdképek szerint a jordániai bázison használt radar megsérült, meglehet, hogy használhatatlanná is vált.
(Guardian)
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom