Irán hosszú háborúra készül egy magas rangú iráni tisztviselő szerint
Kamal Harazi, a Legfelsőbb vezető hivatalának külpolitikai tanácsadója egy a CNN-nek adott interjúban azt mondta, hogy az iráni kormány felkészült arra, hogy hosszú háborút vív az Egyesült Államokkal. Azt mondta, az Öböl-országokat azért támadják, hogy azok rávegyék Donald Trumpot, hogy hátráljon ki a konfliktusból.
„Nem látok többé teret a diplomáciának” – mondta Harazi hétfőn a CNN-nek. „Nincs helye, hacsak a gazdasági nyomás nem fokozódik olyan mértékben, hogy más országok is beavatkoznak, hogy garantálják az amerikaiak és izraeliek Irán elleni agressziójának megszüntetését” – mondta Harazi.
A külpolitikai tanácsadó elkerülhetetlennek látja, hogy mások is beavatkozzanak, mert a háború látható gazdasági nyomással jár, nő az infláció és energiahiány alakul ki, ami kikényszeríti a következő lépéseket. Ez már érezhető is, az olaj ára felszökött, és szinte teljesen lebénult az Irán által ellenőrzött Hormuzi-szoroson a kereskedelem.
Amióta az Egyesült Államok és Izrael elindította a háborút, Irán számos ország ellen indított légicsapást a Közel-Keleten. Teherán azt állítja, hogy az Egyesült Államok érdekeltségeit veszi célba az Öböl-országokban, de lakóépületek és repülőterek is ismételten támadások célpontjai lettek.
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom