Az Egyesült Államok elrendelte a diplomáciai képviselők kivonását Szaúd-Arábiából

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Az amerikai külügyminisztérium biztonsági okokból elrendelte, hogy a nem feltétlenül szükséges amerikai diplomaták és az amerikai kormány alkalmazottainak családtagjai hagyják el Szaúd-Arábiát. A döntést vasárnap este jelentették be Washingtonban.

Az Egyesült Államok hétfőn, a háború harmadik napján kezdte meg a nem feltétlenül szükséges személyzet kivonását az Öböl menti országokból. A rijádi amerikai nagykövetséget múlt héten iráni drónok támadták meg, ami tüzet okozott, és megrongálta az épületet.

(Reuters)

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!