Apokaliptikus képek az izraeliek által a hétvégén lebombázott teheráni olajdepóról
Izraeli harci gépek négy olajraktárat és egy logisztikai központot támadtak szombat éjjel Teheránban. A támadások másnapján sűrű sötét füstbe borult Teherán, fekete eső is esett.
A teheráni olaj-infrastruktúrát ért vasárnap éjszakai légicsapás után az iráni külügyminisztérium szóvivője azzal vádolta a támadókat, hogy „az üzemanyagraktárak támadásával veszélyes és mérgező anyagok jutnak a levegőbe, mérgezik a civileket, pusztítják a környezetet, és tömegesen veszélyeztetik az emberek életét”.




Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom