A Nemzetközi Atomenergia-ügynökség vezetője szerint még 200 kiló dúsított urán lehet az iráni Iszfahánban

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Rafael Grossi, a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség vezetője egy párizsi konferencián azt mondta újságíróknak, hogy Irán 60 százalékos tisztaságúra dúsított uránjának, ami már közel fegyverminőségű, körülbelül felét Iszfahán földalatti területén tárolják, amelyet nagyrészt érintetlenül hagytak az amerikai és izraeli bombázások.

„Úgy véljük, hogy Iszfahánban valamivel több mint 200 kilogramm 60 százalékos urán volt. Az általános vélekedés az, hogy az anyag még mindig ott van” – mondta Grossi.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!