Az IDF szerint eltalálták az iráni katonaság űr- és műholdas parancsnokságát
Az Izraeli Védelmi Erők (IDF) azt mondja, a legutóbbi légicsapások során eltalálta az Iráni Forradalmi Gárda (IRGC) űr- és műholdas parancsnokságának központját. Az IDF szerint a létesítmény fogadó-, adatátviteli és kutatóközpontként szolgált az Iráni Űrügynökség számára, ami a rezsim katonai struktúráinak része.
A központban kutatóintézmények, valamint a Khayyam műhold irányítási és vezérlési rendszere is működött. A műholdat Irán 2022 augusztusában bocsátotta fel. Az IDF szerint a Forradalmi Gárda ezt a műholdat „terrorista tevékenységek előmozdítására, valamint Izrael és a térség országainak megfigyelésére” használta.
A központ mellett az IDF szerint 50 lőszertároló bunkert, a Baszídzs félkatonai szervezet egyik bázisát, a belbiztonsági erők főhadiszállását és az IRGC szárazföldi erőinek egyik létesítményét is eltalálták.
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom