Az amerikaiak szerint Irán saját polgárait veszélyezteti, amikor civil területről indít drónokat és rakétákat
Az Amerikai Központi Parancsnokság figyelmeztetést adott ki az iráni civileknek, ebben azt állítja: Irán veszélybe sodorja őket azzal, hogy sűrűn lakott polgári területekről indít drónokat és rakétákat. Emiatt ezek a helyek potenciálisan katonai célponttá válhatnak, írják.
„Ez a veszélyes döntés minden iráni civil életét kockára teszi, mert a nemzetközi jog szerint a katonai célra használt helyszínek elveszítik védett státuszukat, és legitim katonai célponttá válhatnak” – áll a közleményben.
A figyelmeztetés konkrétan Dezful, Eszfahán és Siráz városát nevezte meg, mint olyan helyszíneket, ahonnan Irán civil területről indított drón- vagy rakétatámadást.
A CNN-nek nyilatkozó, meg nem nevezett amerikai tisztviselő szerint a figyelmeztetés nem azt jelenti, hogy az amerikai hadsereg a megnevezett helyszínek elleni csapásra készül, viszont nem tudja garantálni a civilek biztonságát sem azoknak a létesítményeknek a közelében, amiket katonai célokra használnak.
„Az amerikai erők határozottan arra kérik az iráni civileket, hogy maradjanak otthon” – áll a közleményben. „Az iráni rezsim tudatosan veszélyezteti ártatlan emberek életét.”
(CNN)
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom