Összeül az Arab Államok Ligája az iráni támadások miatt

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Rendkívüli ülést tartanak vasárnap az Arab Liga országainak külügyminiszterei, hogy megvitassák a szövetség több országát is érintő iráni támadásokat. Az ülést videokonferencia formájában rendezik meg Kuvait, Szaúd-Arábia, Katar, Omán, Jordánia és Egyiptom kezdeményezésére. A rendkívüli ülésről szóló hír még röviddel azelőtt érkezett, hogy az iráni elnök, Maszúd Peszeskján bocsánatot kért a szomszédos országoktól.

Az Arab Liga főtitkára, Ahmed Aboul Gheit korábban elítélte az iráni támadásokat azzal, hogy az „nemcsak a nemzetközi jog és az ENSZ Alapokmányának nyílt megsértése, hanem a jószomszédi viszony elveinek megsértése is”. Szerinte a támadások „soha nem látott ellenségeskedést váltanak ki Irán és arab szomszédai között”

Az Arab Ligát még 1945. március 22-én hozta létre öt állam – Egyiptom, Szíria, Irak, Libanon és Jordánia, majd nem sokkal később Szaúd-Arábia, Észak-Jemen és Palesztina is csatlakozott a szövetséghez, így ezt a nyolc országot tekintik alapítónak. Jelenleg 22 tagállama van, bár Szíria tagságát 2011-ben felfüggesztették. Felépítésében nagyon hasonlít az Amerikai Államok Szervezetére vagy az Európa Tanácsra. (Guardian)

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!