Kuvait azt állítja, hogy óvintézkedésként mérsékelte a nyersolajtermelést és – finomítást
Kuvait közölte, hogy óvintézkedésként csökkentette a nyersolajtermelést és -finomítást az Irán által Kuvait ellen folytatott támadások miatt, és azok miatt az iráni fenyegetések miatt, amik a „Hormuzi-szoroson át közlekedő hajók biztonságos áthaladásával kapcsolatosak”.
A Kuwait Petroleum Corporation állami olajipari vállalat közölte, hogy a lépés része a „kockázatkezelési és üzletmenet-folytonossági stratégiájának”. (Guardian)
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom