Irán elnöke azt ígérte, ezután nem lövik a szomszédos országokat – egy kivétellel
„Személyesen bocsánatot kérek azoktól a szomszédos országoktól, amelyeket Irán megtámadott” – mondta Irán állami csatornáján sugárzott beszédében Maszúd Peszeskján iráni elnök. „Nem áll szándékunkban megtámadni a szomszédos országokat. Ahogy már többször is elmondtam, ők a testvéreink” – folytatta, majd bejelentette, hogy az Iránt ideiglenesen irányító háromtagú vezetői tanács utasította a fegyveres erőket, hogy ezentúl ne támadjanak szomszédos országokat és ne lőjenek rakétákat, kivéve, ha azok az országok támadást indítanak ellenük.
Peszeskján azt mondta, szerinte diplomáciai úton kell megoldaniuk a helyzetet, ahelyett, hogy harcolnának „és problémákat okoznánk a szomszédos országoknak.” Arra kérte az Öböl menti országokat, hogy ne váljanak az imperializmus játékszerévé, és figyelmeztette őket, hogy ne támadják meg Iránt. Azt nem tudni, hogy a rendelkezés azonnal hatályba lép-e, mindenesetre Bahreinben még megszólaltak a légvédelmi szirénák a beszéd után. (CNN)
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom