Nem vagyunk könnyű zsákmány – figyelmeztette Iránt az Egyesült Arab Emírségek elnöke

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Az Egyesült Arab Emírségek elnöke először szólalt meg nyilvánosan, mióta az Egyesült Államok és Izrael támadást indított az Iszlám Köztársaság ellen, és Irán rakétákat lőtt ki öbölbeli szomszédaira. Mohammed bin Zájed al-Nahján kijelentette, hogy országa háborúban áll, de jól tartja magát, és és közölte ellenségeivel, hogy nem könnyű préda.

„Az Egyesült Arab Emírségek bőre vastag, húsa pedig keserű – nem vagyunk könnyű zsákmány” – mondta az emír, aki egyben Abu-Dzabi uralkodója is pénteken, amikor meglátogatta a támadásokban megsérülteket. A felvételt szombaton sugározta az Abu-Dzabi TV.

„Teljesítjük kötelességünket országunk, népünk és lakosaink iránt, akik szintén családunk tagjai” – mondta, majd hozzátette, hogy a hét emírségből álló Egyesült Arab Emírségek meg fogja védeni lakosait.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!