Az iráni külügyminiszter szerint bezárult a diplomácia ajtaja, vasárnap Putyinnal találkozik
Abbász Aragcsi iráni külügyminiszter Isztambulban tartott sajtótájékoztatót, ahol az amerikai támadásról beszélt. Felháborítónak és brutálisnak nevezte, valamint az ENSZ alapokmányával és a nemzetközi joggal szembe menőnek. A Trump-kormányt háborús uszítónak és törvényen kívülinek nevezte, és kijelentette, hogy bármilyen válaszlépésre szánja el magát Irán, a felelősség az amerikai vezetést terheli.
Szerinte Trump elárulta Iránt és megtévesztette a saját választóit, amikor megígérte, hogy véget vet az USA végtelen háborúinak. Mikor arról kérdezték, hogy nyitva van-e még a diplomácia ajtaja, azt mondta, hogy mindig nyitottnak kell lenni a diplomáciai megoldásokra, de az ajtó egyelőre bezárult.
„Egy nagyon nagy vörös vonalat léptek át azzal, hogy megtámadták a nukleáris létesítményeket. (…) Az önvédelemhez való jogunk alapján válaszolnunk kell erre”
– mondta. Megjegyezte, hogy eddig nem volt olyan vörös vonal, amit az USA még nem lépett volna át.
Hozzátette, hogy a régió több külügyminiszterével is egyeztetett, és mindenki aggodalmát fejezte ki, valamint érdekeltek az izraeli agresszió megfékezésében. Vasárnap délután Moszkvába utazik, hogy ott találkozzon Vlagyimir Putyinnal.

Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom