Az állami hírügynökség szerint Kína elkezdte megszervezni az állampolgárainak evakuálását Iránból. Az első csoport kedden szárazföldi úton indult el Teheránból Türkmenisztán felé.
Hszi Csin-ping elnök korábban azt mondta a konfliktussal kapcsolatban: országa „mély aggodalommal” figyeli a Közel-Keleten kialakult feszültséget, amit Izrael katonai akciói okoztak Irán ellen.
A kínai külügyminisztérium szerint már közel 800 kínai állampolgárt evakuáltak Iránból.
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom