Az IDF elismerte, hogy lelőtték egy drónját Irán felett
Az izraeli hadsereg megerősítette, hogy lelőtték az egyik drónját Irán felett. Ez az első ilyen veszteség, amit az IDF hivatalosan is elismert.
A hadsereg közleménye szerint a drónt egy föld-levegő rakétával lőtték le Irán területén. „Személyi sérülés nem történt, és az információszivárgás veszélye sem áll fenn” – tették hozzá.

Szerdán korábban az iráni állami televízió olyan felvételeket adott közre, amiken állításuk szerint egy fegyverzettel felszerelt izraeli Hermes drón roncsai láthatók az ország középső részén fekvő Iszfahán tartományban. A felvételen egy riporter áll a drón előtt, amely a földbe csapódott és súlyosan megrongálódott.
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom