Az IDF elismerte, hogy lelőtték egy drónját Irán felett

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Az izraeli hadsereg megerősítette, hogy lelőtték az egyik drónját Irán felett. Ez az első ilyen veszteség, amit az IDF hivatalosan is elismert.

A hadsereg közleménye szerint a drónt egy föld-levegő rakétával lőtték le Irán területén. „Személyi sérülés nem történt, és az információszivárgás veszélye sem áll fenn” – tették hozzá.

Az iráni IRIBNEWS által 2025. június 18-án sugárzott felvételen az izraeli légierő Hermes nevű drónjának roncsai, ami az izraeli légierő szerint Iszfahán központi városában zuhant le – Fotó: IRIBNEWS / AFP
Az iráni IRIBNEWS által 2025. június 18-án sugárzott felvételen az izraeli légierő Hermes nevű drónjának roncsai, ami az izraeli légierő szerint Iszfahán központi városában zuhant le – Fotó: IRIBNEWS / AFP

Szerdán korábban az iráni állami televízió olyan felvételeket adott közre, amiken állításuk szerint egy fegyverzettel felszerelt izraeli Hermes drón roncsai láthatók az ország középső részén fekvő Iszfahán tartományban. A felvételen egy riporter áll a drón előtt, amely a földbe csapódott és súlyosan megrongálódott.

(France24, CNN)

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!