Változatlan maradt a radioaktív sugárzási szint az iráni Natanz urándúsító környékén
A Nemzetközi Atomenergia-ügynökség szerint az iráni Natanz urándúsító telep körül változatlan maradt a radioaktív sugárzási szint az izraeli csapásokat után is. „A létesítményen belül jelentkező radioaktív szennyezés mértéke – főként az alfa-részecskék- megfelelő védőintézkedésekkel kezelhető”, írta a NAÜ az X-en.
Az első csapáshullám után péntek délután Izrael újból a natanzi atomlétesítményt támadta.
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom