Teljesen kiürült Irán légtere, Szaúd-Arábia és Egyiptom felé kerülnek a gépek

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Az Európa, Észak-Amerika és Ázsia között közlekedő több ezer repülőgép június 13 óta teljesen elkerüli az iráni légtéret, miután Izrael rakétákkal támadta az országot. A térségen keleti vagy nyugati irányában áthaladó repülőgépek Szaúd-Arábiába irányába kerülnek, majd Izraeltől délre, az egyiptomi Sínai-félsziget fölött haladnak tovább. Péntek reggel Jordánia is lezárta a légterét, az 5:00 órakor induló Budapest-Ammán járatnak már vissza kellett fordulnia.

Forrás: FlightRadar24 / Képernyőkép
Forrás: FlightRadar24 / Képernyőkép

A régióban két fontos transzkontinentális csomópont is található: Katar és Dubai. Az orosz légteret az orosz-ukrán háború 2022-es kirobbanása óta szintén sok légitársaság elkerüli, ezért már az utóbbi években is különösen nagy volt a forgalom a régióban. Látványos az ukrán és a belarusz légtér feletti „folt” is: Ukrajnába a háború kezdete óta nem lehet berepülni, Belaruszt pedig a többség biztonsági okokból pedig elkerüli.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!