Csak felszíni károkat okoztak a natanzi atomlétesítmény ellen végrehajtott izraeli légicsapások – közölte az iráni atomügynökség szóvivője. Behrouz Kamalvand elmondása szerint az ügynökség még nem tudja, hogy pontosan milyen károk érték a létesítményt, de azok többsége csak a felszínen van – írta a CNN. Emellett azt közölte, hogy a létesítményben nincsenek áldozatok.
Egy izraeli katonai szóvivő közben azt állította, hogy a natanzi létesítményben jelentős károkat okoztak az izraeli csapások – jelentette a Reuters.
A Nemzetközi Atomenergia-ügynökség korábban megerősítette, hogy Izrael csapást mért az iráni nukleáris dúsító létesítményre Natanzban, majd később közölte, hogy az iráni hatóságok nem mértek emelkedett radioaktív sugárzást a megtámadott Natanz atomipari létesítménynél.
Ahogy azt egy korábbi posztunkban írtuk, Irán úgy megerősítette az atomenergiával foglalkozó létesítményeit, hogy Izraelnek nem lesz könnyű dolga, ha el akarja pusztítani azokat.
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom