Donald Trump még ma telefonon egyeztet Netanjahuval
Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök még ma beszélni fog Donald Trump amerikai elnökkel – közölte egy izraeli tisztségviselő.
Netanjahu pénteken várhatóan helyzetértékelést is tart majd. Az események időpontját egyelőre nem közölték.
Eközben Friedrich Merz német kancellár, Emmanuel Macron francia elnök és Keir Starmer brit miniszterelnök is egyeztetett egymással telefonon az izraeli légicsapásokról. „Egyeztettek az iráni atomprogram elleni ma indított izraeli csapásokról és Irán katonai válaszlépéseiről. Megállapodtak abban, hogy szoros kapcsolatban maradnak” – közölte a német kormány szóvivője.
(CNN)
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom