Az amerikai hadsereg segített lelőni az Izrael felé tartó iráni rakétákat, állítják amerikai tisztviselők
Az amerikai hadsereg segített lelőni az Izrael felé tartó iráni rakétákat, állítják amerikai tisztviselők – írta a Reuters az egyik tisztviselőre hivatkozva, aki szerint vadászgépeket és hadihajókat eddig még nem vetettek be. Az Associated Press szerint mind az amerikai légierő vadászgépei, mind a rombolókon alapuló rakétavédelmi rendszerek elfogtak már rakétákat korábbi támadások során.
A Pentagon az elmúlt napokban számos katonai eszközt telepített át a térségbe, köztük haditengerészeti rombolókat, amelyeket az izraeli partoknál cirkálnak, hogy segítsenek az izraeliek első támadása után várható rakéták lelövésében – jelentette az NBC News egy amerikai tisztviselőre hivatkozva.
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom