Ausztrália legnagyobb hadihajója véletlenül kiütötte a wifit és a rádiót Új-Zéland egy részén
Ausztrália fővárosa, Canberra és Új-Zéland fővárosa, Wellington testvérvárosok, és jó viszonyukat most azzal ünneplik meg, hogy az ausztrál haditengerészet legnagyobb hadihajója, a HMAS Canberra áthajózott Wellingtonba. Azonban amikor a 230 méter hosszú hajó szerdán átkelt az Új-Zéland két szigete közötti Cook-szoroson, véletlenül kiütötte a környező régiók internet- és rádiós szolgáltatását – írja az ABC News.
A helyi internetszolgáltató szerint a HMAS Canberra navigációs radarja akadt össze az 5GHz-es vezeték nélküli hozzáférési pontokkal, amik összekötik a hálózat vezetékes és vezeték nélküli részeit.
Az eszközökben van egy beépített vészkapcsoló, ami azonnal lecsapja a hozzáférési pontot, ahogy radaros zavarást érzékelnek. Ez egy biztonsági óvintézkedés, hogy ne tudjanak gondot okozni az ország légterében használt radarrendszerekben.
Amint észlelték a hibát, a kormány illetékes ügynöksége azonnal szólt az új-zélandi hadseregnek, akik szóltak az ausztrál kollégáknak. Ezek után az HMAS Canberra átváltott egy másik frekvenciára, ami meg is szüntette a vezeték nélküli internetes és rádiós szolgáltatásokat érintő problémát.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom