Őrizetbe vették a 18 embert késsel megsebesítő nőt Hamburgban
Nem volt politikai motivációja annak a 18 embert megsebesítő késeléses támadásnak, amelyet egy 39 éves nő követett el a hamburgi vasútállomáson. A pénteki ámokfutás után az elkövetőt őrizetbe vették, a hamburgi vasút működése azonban csak szombaton állt helyre – írta a Deutsche Welle.
A támadás a peronon és a szerelvényen belül érte az áldozatokat, négyen életveszélyesen, hatan súlyosan megsérültek.
A rendőrség szerint konkrét bizonyítékok igazolják, hogy az elkövető mentálisan beteg, így a támadás mögött nincsen ideológiai szál. A múlt héten 200 kilométerrel Hamburgtól délnyugatra, Bielefeldben volt egy késes támadás, ott egy szíriai férfi sebesített meg öt huszas éveiben járó embert vasárnap hajnalban. A 35 éves elkövetőt két nappal később elfogták, támadásának hátterét egyelőre vizsgálja a rendőrség.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom