Ursula von der Leyen: Az Európai Unió és az Egyesült Államok több mint szövetségesek

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Az Európai Bizottság elnöke, Ursula von der Leyen azt mondta, hogy az Európai Unió és az Egyesült Államok „több mint szövetségesek”. „Valódi partnerség köti össze a 800 millió polgárunkat” – tette hozzá.

„Dolgozzunk együtt egy transzatlanti partnerségen, ami továbbra is hasznos a polgárainknak. Munkahelyek milliói, a kereskedelem és befektetések milliárdjai függenek a gazdasági kapcsolataink dinamizmusától és stabilitásától az Atlanti-óceán mindkét oldalán.”

Azok a vámok, amelyeket Trump az acél- és alumíniumexportra sújtott legutóbbi mandátuma alatt, felforgatták az unió gazdaságát.

(AP)

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Amerikai elnökválasztás
Tovább a mellékletre
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!