Ursula von der Leyen: Az Európai Unió és az Egyesült Államok több mint szövetségesek
Az Európai Bizottság elnöke, Ursula von der Leyen azt mondta, hogy az Európai Unió és az Egyesült Államok „több mint szövetségesek”. „Valódi partnerség köti össze a 800 millió polgárunkat” – tette hozzá.
„Dolgozzunk együtt egy transzatlanti partnerségen, ami továbbra is hasznos a polgárainknak. Munkahelyek milliói, a kereskedelem és befektetések milliárdjai függenek a gazdasági kapcsolataink dinamizmusától és stabilitásától az Atlanti-óceán mindkét oldalán.”
Azok a vámok, amelyeket Trump az acél- és alumíniumexportra sújtott legutóbbi mandátuma alatt, felforgatták az unió gazdaságát.
(AP)
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom