Most együtt magasabbra kell céloznunk, írta az Európai Bizottság magyar biztosa
A legforróbb gratulációimat küldöm Donald Trumpnak a történelmi győzelméhez, posztolta X-re Várhelyi Olivér bővítési és szomszédságpolitikai uniós biztos. „Most együtt minden eddiginél magasabbra kell céloznunk erős vezetéssel a szövetségünkben” – fogalmazott nem feltétlenül a legszerencsésebben, miután tagelte a júliusban merényletkísérletben meglőtt Trumpot.
Az Európai Bizottság magyar tagja korábban többek között azért kényszerült magyarázkodásra, mert a Robert Fico szlovák miniszterelnök elleni támadással példálózott a grúz kormányfőnek, amit ő fenyegetésnek vett. Várhelyi más okokból is nehéz meghallgatásra számíthat épp szerdán, hogy újabb öt évre ő maradhasson az Európai Bizottság magyar tagja, bár már inkább az egészségügyet és állatjólétet szánnák neki.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom