A tálibok remélik, hogy Trump győzelmével új fejezet jön az amerikai-afgán kapcsolatokban

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Az afganisztáni tálibok azt remélik, hogy új fejezet jöhet Afganisztán és az Egyesült Államok közötti kapcsolatokban Donald Trump győzelme után – írja a CNN.

A tálib vezetés reméli, hogy „a hivatalba lépő amerikai kormány pragmatikus megközelítést fog alkalmazni” annak érdekében, hogy fejlődjenek a kétoldalú kapcsolatok – közölte szerdán Abdul Qahar Balkhi, a tálib külügyminisztérium szóvivője.

A szóvivő megjegyezte, hogy a 2020-ban, Trump első kormányzása idején a tálibok és az Egyesült Államok között aláírt dohai megállapodás vetett véget „az amerikai erők húszéves afganisztáni megszállásának”. Emellett arra bíztatta Trumpot, hogy vállaljon konstruktív szerepet a jelenlegi közel-keleti konfliktusok befejezésében.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Amerikai elnökválasztás
Tovább a mellékletre
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!