A NATO-főtitkár várja, hogy a békén dolgozzanak együtt Trumppal

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

A NATO főtitkára, Mark Rutte kijelentette, hogy várakozással tekint a Trumppal való együttműködésre, és arra, hogy „erővel mozdítsák előre a békét”.

„Globálisan egyre több kihívással kell szembenéznünk, az agresszív Oroszországtól a terrorizmuson át a Kínával folytatott stratégiai versenyig, valamint Kína, Oroszország, Észak-Korea és Irán egyre erősödő együttműködésével” – mondta Rutte. „A NATO-ban zajló közös munka segít az agresszió visszaszorításában, a kollektív biztonság megvédésében és a gazdaságok támogatásában” – tette hozzá.

Rutte egyúttal méltatta Trumpot az első ciklusa során végzett munkájáért, amikor az Egyesült Államok NATO-szövetségeseit a védelmi kiadások növelésére bírta. Megjegyezte, hogy a 32 NATO-állam mintegy kétharmada teljesíti a szervezet fő védelmi kiadási célját idén.

(AP)

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Amerikai elnökválasztás
Tovább a mellékletre
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!