Floridában lelkészeket vetnek be a szavazókat megfélemlítők ellen
Egy floridai nonprofit, aminek elsődleges célja a fekete szavazók mobilizációja, lelkészeket küld a szavazókörletekhez, hogy így lépjenek fel a szavazók megfélemlítése ellen – írja az NBC News.
Leginkább négy megyére összpontosítanak, de Florida több szavazókörleténél is jelen vannak, sőt, a négy kritikusabb megyében már a korai szavazás idejére is küldtek békéltető lelkészeket.
A nonprofit, az Equal Ground szerint a lelkészek külön képzést kaptak, hogy hatékonyan deeszkaláljanak feszült helyzeteket azokban a körzetekben, amikben kifejezetten sokan tartanak a szavazókat megfélemlítő csoportoktól.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom