A Hamász vállalta a felelősséget a keddi tel-avivi lövöldözésért
A Hamász fegyveres szárnya, az al-Kasszam Brigádok vállalta a felelősséget azért a tel-avivi lövöldözésért és késes támadásért, amelyben kedden hét ember meghalt – írja a BBC.
A csoport közleményében azt állítja, hogy az elkövetők a megszállt ciszjordániai Hebron városából származtak.
A támadás során egy fegyveres tüzet nyitott a lakosság tagjaira Jaffa városrészben. Az izraeli rendőrség szerint a halálos „terrorcselekmény” egy vasúti kocsiban történt, és a peronon folytatódott. A halálos áldozatok mellett többen megsérültek.
A rendőrség közölte, hogy a fegyverest és egy másik, késsel felfegyverkezett támadót a lakosság tagjai „semlegesítették”.

Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom