A külügy arra kéri a román állampolgárokat, hogy hagyják el Libanon területét
A román külügyminisztérium a közel-keleti biztonsági helyzet közelmúltbeli alakulása és az eszkaláció fokozott kockázata miatt arra kéri a román állampolgárokat, hogy ne utazzanak Libanonba, vagy, ha ott tartózkodnak, hagyják el az ország területét.
A vasárnapi közleményben arra is felhívják a figyelmet, hogy a kiszámíthatatlanul romló biztonsági helyzet a kereskedelmi járatok és az utazási útvonalak elérhetőségét is érintheti.
A külügyminisztérium azt is nyomatékosan ajánlja a Libanoni Köztársaság területén tartózkodó román állampolgároknak, hogy jelentkezzenek be a bejrúti román nagykövetségen.
Korábban hasonló figyelmeztetést adtak ki több közel-keleti országra, köztük Izraelre vonatkozóan is.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom