Romániába tartottak az amerikai bombázók, amelyek az orosz légierő szerint majdnem határt sértettek

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

A Bomber Task Force Europe 24-4 küldetés megvalósítására érkezett a romániai Kogălniceanu légitámaszpontra az a két amerikai stratégiai bombázó, amelyek vasárnap az orosz védelmi minisztérium szerint majdnem megsértették Oroszország légterét, írja az amerikai légierő közleményét idézve a News.ro.

Az amerikai légierő leszögezte, hogy a B-52H Stratofortress nehézbombázók a nemzetközi légtérben, a nemzetközi szabályok betartásával repültek, és nem változtatták meg az eredetileg tervezett útirányukat miután az orosz légierő gépei a Barents-tenger felett észlelték őket. A közlemény szerint közép-európai idő szerint vasárnap reggel nyolc órakor észlelte az amerikai bombázókat az orosz légierő, a két B-52H Stratofortress pedig folytatta útját, és később leszállt a fekete-tengeri légitámaszponton.

Az amerikai nehézbombázók 20th Expeditionary Bomb Squadron néven vesznek részt a NATO-hadgyakorlaton. Ez az első alkalom, hogy amerikai stratégiai bombázók érkeznek hadgyakorlatra Románia területére.

Az orosz védelmi minisztérium vasárnapi közleménye szerint orosz repülők akadályoztak meg két amerikai bombázót abban, hogy megsértsék Oroszország légterét. A közlemény azt is kiemelte, hogy az orosz MIG-ek eközben semleges légtérben repültek, és nem sértették meg a nemzetközi szabályokat.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!