Oroszország azt állítja, hogy vadászgépei megakadályozták, hogy amerikai bombázók lépjenek be légterébe
Orosz vadászgépek megállítottak két amerikai stratégiai bombázót, amelyek megsértették az ország légterét – írja a SkyNews az orosz állami média alapján.
Az orosz védelmi minisztérium a TASZSZ hírügynökség szerint arról számolt be, hogy orosz vadászgépek „megakadályozták, hogy az amerikai légierő két B-52H típusú stratégiai bombázója megsértse az államhatárt”.
„Ahogy az orosz vadászgépek közeledtek, az amerikai stratégiai bombázók módosították repülési irányukat... és ezt követően elfordultak az Orosz Föderáció államhatárától” – áll a minisztérium közleményében.
A Sky News nem tudta ellenőrizni ezeket az állításokat.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom