Kimenekítettek a Gázai övezetből kilenc román állampolgárt és családtagjaikat

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Kijutott a Gázai övezetből szerda este kilenc román állampolgár és családtagjaik; jelenleg Egyiptomban tartózkodnak – írja a külügyminisztérium közleménye alapján az Agerpres.

A tájékoztatás szerint a csoport a rafahi határátkelőhelyen keresztül jutott át Egyiptomba. Románia egyiptomi nagykövetségének mobil konzuli egysége Kairóba kíséri őket, ahonnan a későbbiekben repülővel jutnak el Romániába.

Egy nappal korábban, kedden egy másik román állampolgárnak is sikerült elhagynia a Gázai övezetet. Eddig 323 román állampolgárt menekítettek ki a Gázai övezetből a családtagjaikkal együtt.

A külügyminisztérium emlékeztetett, hogy folyamatosan kapcsolatban áll az egyiptomi és az izraeli hatóságokkal, és a továbbiakban is segítséget nyújt azoknak a román állampolgároknak, akik a kimenekítésüket kérik a Gázai övezetből.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!