Észak-Korea szerint az Egyesült Államokban a legrosszabb az emberi jogok helyzete

Észak-Korea szerint az Egyesült Államokban a legrosszabb az emberi jogok helyzete
Kim Dzsongun – Fotó: STR / KCNA VIA KNS / AFP
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Nem aratott nagy sikert Észak-Koreában a világ emberi jogi helyzetével foglalkozó amerikai jelentés, amely finoman szólva sem festett túl jó képet Kim Dzsongun diktatúrájáról.

Az észak-koreai hírügynökség beszámolója szerint a phenjani külügyminisztérium

„határozottan elítéli és elutasítja az Egyesült Államok külügyminisztériumának úgymond emberi jogi jelentését, ami hazugságokon és hamisításokon, előítéleteken és ellenségeskedésen alapul.”

Az MTI összefoglalója szerint az észak-koreai külügyminisztérium a washingtoni jelentést a belügyekbe való beavatkozásnak nevezte és jelezte: Phenjan megtorló intézkedéseinek „nincs határa”.

Szerintük az Egyesült Államokban „folytatódik az emberi jogok súlyos megsértése, beleértve az emberek rendszeres elnyomását, az etnikai, fajok és vallások közötti konfrontációt, továbbá különféle erőszakos bűncselekményeket”.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!