Zárva lesznek az iskolák Izraelben, korlátozzák a gyülekezéseket
Izraeli tisztviselők azt mondják a lakosoknak, hogy ne essenek pánikba, és legyenek óvatosak. A CNN beszámolója szerint Izraelben zárva lesznek az iskolák és egyetemek, és hétfő este 11 óráig az 1000 főnél nagyobb létszámú gyülekezéseket. Daniel Hagari, az IDF szóvivője azt közölte: „A helyzetértékelésnek megfelelően és a biztonsági helyzetre való tekintettel a Belügyi Parancsnokság módosításokat ad ki a védelmi irányelvekhez – holnap reggeltől és az elkövetkező napokban az oktatási intézmények zárva lesznek, a napközis táborok és a tervezett kirándulások nem kerülnek megrendezésre.”
(Guardian)
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom