Már több tucat drónt lőhettek le amerikai, jordán és brit gépek, állítja több forrás is
Több, de nem megerősített forrás is azt állítja, hogy amerikai és jordániai haderő is szedett le Izrael felé közeledő Iránból indított drónokat.
A CBS News és a Reuters is azt közölte meg nem nevezett tisztviselőkre hivatkozva, hogy az amerikai légierő irán drónokat lőtt le, de az angol Királyi Légierő repülőgépei is részt vettek Izrael légvédelmében a Sky News szerint. Utóbbit a brit védelmi minisztérium nem sokkal később megerősítette.
A Reuters arról is ír biztonsági forrásokra hivatkozva, hogy Jordánia légterében több tucat drónt lőttek le jordán vadászrepülőgépek.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom