Izraeli védelmi miniszter: Még nincs vége

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Yoal Gallant izraeli védelmi miniszter befejezte helyzetértékelését az Izraeli Védelmi Erők (IDF) magas rangú tisztviselőivel, ahol többek között kijelentette, a hadjárat még nem ért véget. „Az Egyesült Államokkal és további partnerekkel együtt sikerült megvédenünk Izrael állam területét. Nagyon kevés kár keletkezett” – mondta a védemi miniszter, majd hozzátette, azután is ébernek kell maradniuk, hogy a támadás legjelentősebb részét sikeresen meghiúsították.

Az IDF egyik szóvivője eközben azt állította, kisebb károk keletkeztek a Negev-sivatagi Nevatim légibázison, ahova az iráni ballisztikus rakéták elenyésző része becsapódott. A szóvivő hozzátette, hogy a bázis továbbra is működőképes, az IDF hivatalos Twitter-fiókja pedig egy olyan videót tett közzé, amin állításuk szerint az izraeli légierő egyik F-35-ös vadászgépe épp bevetésről tér vissza Nevatim légibázisra.

(Guardian, BBC)

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!