Izrael romániai nagykövete az iráni támadás után: az iráni támadás nem maradhatnak büntetlenül

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Izrael romániai nagykövete, Reuven Azar vasárnap a Digi24-nek az éjszakai iráni támadásra adott izraeli katonai válasz kérdésére azt mondta, hogy Irán támadása nem maradhat büntetlenül, szerinte Izraelnek joga van megvédeni magát. Kemény ENSZ-szankciókat sürget Irán ellen.

A történtekről részletesen itt számoltunk be.

„Meg kell várnunk, hogy mi fog történni. Mi azt mondjuk, hogy jogunk van ehhez. Izrael szuverén nemzet, és a szuverén nemzeteknek az ENSZ joga szerint joguk van megvédeni magukat, kötelességünk ezt megtenni. Irán viselkedése nem maradhat büntetlenül, visszaéltek a nemzetközi szabályokkal, terrorista szervezeteket támogatnak, és most masszív támadást indítottak Izrael ellen” – mondta Reuven Azar.

Hozzátette, Izrael teljes területét célba vették, támadásokat indítottak katonai létesítmények ellen és még sok más ellen.

„Láttunk képeket a Jeruzsálem és a templomok elleni támadásokról” – tette hozzá.

Üdvözölte ugyan annak a hírét, hogy Joe Biden elnök találkozót tart, hogy hivatalos elítélő nyilatkozatot adjon ki, de ez szerinte nem elég. „Kemény szankciókat várunk Iránnal szemben. Ha az ENSZ nem gyakorol diplomáciai nyomást Iránra, akkor az Izraelre nehezedő nyomás fokozódni fog” – szögezte le a nagykövet.

Joe Biden vasárnap találkozik a G7-ek vezetőivel, hogy összehangolják az Irán támadására adott egységes diplomáciai választ.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!