Eddig több mint kétszáz drón és rakéta kilövéséről tud Izrael

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Iránból eddig több mint kétszáz drónt és rakétát indítottak izraeli célpontok felé, közölte az izraeli hadsereg.

A rakéták és drónok elfogásán jelenleg is dolgozik a légierő, közölték, és azt is, hogy összesen több mint tíz cirkálórakétát és több tucat drónt fogtak el az ország határain kívül.

Eddig egy sebesültről tudnak, őt Negevben sértette meg egy repesz, és egy déli-izraeli katonai létesítmény kapott találatot, de nincsenek jelentős károk.

Daniel Hagari, az izraeli hadsereg szóvivője a CNN-nek azt mondta, hogy Irán öngyilkos drónokat, robotrepülőgépeket (cirkálórakétákat) és ballisztikus rakétákat is indított Izrael felé, de ezek többségét el is fogták. A ballisztikus rakéták elfogásához az Arrow légvédelmi elhárító rendszert alkalmazták.

(Sky News)

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!