A Golán-fennsík és Eilat is a támadási célpontok között lehet
A New York Times két izraeli tisztviselőre hivatkozva azt írta, hogy a katonai hírszerzés információi szerint az Irán által elindított drónok becsapódási területei a Golán-fennsíkon és a Negev-sivatagban lehetnek, és az ott lévő izraeli légibázisok a célpontok.
Ezt alátámasztani látszik, hogy az izraeli hadsereg néhány területen már értesítette a lakosságot, hogy ha megszólalnak a légvédelmi szirénák, vonuljanak óvóhelyekre. A Golán-fennsík mellett a riasztást kiadták Nevatimra is, ahol egy légibázis található, valamint Dimonára is, amelynek közelében egy atomreaktor működik. A Vörös-tenger kikötővárosaként működő és húszik által rendszeresen támadott Eilat is a veszélyeztetett zónába került.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom