A brit miniszterelnök elítélte Irán támadását
Rishi Sunak brit miniszterelnök „a leghatározottabban elítélte az iráni rezsim támadását Izrael ellen”. A Twitter-oldalán megosztott nyilatkozatában azt írta, az iráni dróncsapások a feszültségek felerősödését és a régió destabilizálódását kockáztatják. Hozzátette: „Az Egyesült Királyság továbbra is ki fog állni Izrael és valamennyi regionális partnerünk, köztük Jordánia és Irak biztonsága mellett. Szövetségeseinkkel együtt dolgozunk a helyzet stabilizálásán és a további eszkaláció megakadályozásán. Senki sem akar több vérontást.”
(BBC)
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom