40 rakétát lőttek ki Izraelre Libanonból
Körülbelül 40 rakétát lőttek ki Libanonból Izraelre szombat reggelre – közölte az izraeli hadsereg. Sebesültekről és halottakról nincsen hír, az izraeliek válaszcsapást mértek a rakétákat kilövő fegyveresekre. Az egyik rakéta becsapódásáról szóló videó itt megnézhető:
A rakétázás az első jele annak, hogy a libanoni síita Hezbollah megpróbál bosszút állni, amiért az izraeliek Libanon fővárosában likvidálták a Hamász egyik vezetőjét, Száleh al-Arúrit. Szerintük további támadások várhatók.
(IDF, Haárec)
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom