Netanjahu szerint félre kell tenni mindent, és csak a háború megnyerésére kell összpontosítani

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Benjámin Netanjahu szerint félre kell tenni mindent, és a Hamász elleni háború megnyerésére kell összpontosítani. Az izraeli miniszterelnök azután tett közzé egy videót, miután a háborús kabinet tagja, Benny Gantz arra figyelmeztetett, hogy választani kell az egység és a politikai játszmák között.

Netanjahu a gázai katonai offenzíva folytatását ígérte, egészen addig, amíg

  • el nem pusztítják a Hamászt,
  • a túszok ki nem szabadulnak, illetve
  • nem látják biztosítottnak, hogy a Gázai övezet nem jelent fenyegetést Izraelre.

„Azért harcolunk, hogy helyreállítsuk a biztonságot délen és északon egyaránt” – mondta Netanjahu. „Ehhez mindent félre kell tennünk, és közösen kell folytatnunk, amíg el nem érjük a teljes győzelmet”. (Times of Israel)

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!