Izrael Gázát bombázta, civilek rekedtek a romok alatt

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Izrael szombaton Gáza északi és déli részét bombázta, több tucat palesztin meghalt a támadásokban, írja a Guardian. A halottak száma még növekedhet, mert sok civil rekedt a romok alatt.

Izrael annak ellenére indított támadást, hogy az Egyesült Államok korábban felszólította: a civilek helyett célzottan a Hamász vezetőit támadja. Joe Biden amerikai elnök nemzetbiztonsági tanácsadója, Jake Sullivan a héten Izraelbe utazott. Az Egyesült Államok arra figyelmeztette Izraelt, hogy a nemzetközi támogatás elvesztését kockáztatja, ha válogatás nélkül indít légicsapásokat.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!