Több száz sebesült és beteg gyalog indult el dél felé az al-Sifa kórházból – állítják helyszíni beszámolók

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Kiürítették az al-Sifa kórház nagy részét, a sérültek, az orvosok és az ápolók többsége gyalog indult el Gázai övezet déli része felé – állítják helyszíni beszámolók. A kórházat napokkal korábban foglalta el az izraeli hadsereg.

A kórház személyzete szerint az izraeliek szombat reggel egy órát adtak nekik az épületegyüttes kiürítésére. Az izraeliek ezt tagadják, szerintük csak felajánlották, hogy aki akar, szabadon elmehet a Gázai övezet még nem megszállt déli részére.

Az al-Sifa kórház egyik vezetője szerint a koraszülött csecsemőket úgy próbálják meg az övezet déli részére vinni, hogy minden inkubátorba két gyereket tesznek. Szerinte a most délre induló sebesültek közül „több tucatnyian meg fognak halni az úton.”

A kórház igazgatója szerint al-Sifában csak néhányan maradtak, az izraeli katonák a palesztin orvosok mozgását is korlátozzák az épület különböző részei között.

(al-Dzsazíra, Haárec, Guardian)

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!