WHO: A gázai kórházak több mint 60 százaléka nem működik
Számos gázai egészségügyi intézmény szenved a forráshiány és a bizonytalanság miatt, az övezetben lévő kórházak több mint 60 százaléka, 36-ból 22 nem működik – közölte az Egészségügyi Világszervezet (WHO).
A WHO szerint ez „az üzemanyaghiány, a károk, a támadások és a bizonytalanság” miatt van így. És a fennmaradó 14 kórházban is alig van elegendő felszerelés az életmentő műtétekhez és a fekvőbeteg-ellátáshoz. Azonnali tűzszünetre szólított fel a szervezet.
(BBC)
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom